İstek, Öneri ve Şikayetler

 

  • Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezinde 2018 yılı içerisinde doktora uzmanlık ve muhtelif alanlarda olmak üzere Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Fen Edebiyat

    Fakültesi, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, ve Düzce Üniversitelerinden olmak üzere toplam 18 çalışma gerçekleştirilmiştir.

  • Sakarya Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezine 24 adet, Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezine 30 adet ve 20 adet Deney Hayvanı tedariği yapılmıştır.

  • 2018 yılında Deney Hayvanları Yerel Etik Kurulu ile birlikte Bolu ve çevre illerden gelen araştırmacıların katıldığı “7. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu” düzenlenmiş ve bu kursta 25 katılımcıya eğitim verilmiştir. Kursları başarı ile tamamlayanlara sertifika verilmiştir.

  • 2018 yılında Kısmi Zamanlı öğrencilerin istihdamını sağlamak üzere dört öğrenci merkezimizde değerlendirilmiştir. 2018-2019 öğretim yılında merkezimize 3 öğrenci kabul edilmiş olup, kısmi zamanlı olarak çalışmaya başlamışlardır.

  • Üniversitemizin farklı bölümlerinde eğitim gören Lisans öğrencilerine merkez uygulamaları hakkında bilgilendirmeler yapılmış ve bununla birlikte Bolu ilindeki farklı Meslek Yüksek Okullarından gelen ziyaretçilere tanıtımlar gerçekleştirilmiştir.

  • Merkezimiz çalışanlarından Öğr. Gör. Mücahit ÇAKMAK Erasmus+ Personel Hareketliliği Programı ile bilgi birikimini arttırmak ve ortak çalışmaların gelişmesi amacıyla İspanya Sevilla Üniversitesi, Sevilla Biyomedikal Enstitüsü ve Sevilla Deney Hayvanları Merkezinde bulunmuştur.

  • Çok disiplinli çalışmaların ve projelerin oluşması için Merkezimizde pek çok konuda seminerler düzenlenmiştir. Bu seminerlere Tıp Fakültesinden Fizyoloji, Anatomi, Mikrobiyoloji, Parazitoloji, Histoloji, Nöroloji, Anestezi, Yeni Doğan gibi Anabilimdallarının yanı sıra NÜRDAM, Diş Hekimliği, Fen-Edebiyat Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültelerinin farklı bölümlerinden, akademisyenler ve araştırma görevlileri hem dinleyici hem sunucu olarak katılım sağlamışlardır.Powered by Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2016